Biorezonans Jelenia Góra

Terapia antynikotynowa

Terapia antynikotynowa

Jedna trzecia Polek i Polaków pali papierosy. Jeżeli jesteś jedną/jednym z nich i trafiłeś na tą stronę to znaczy, że poszukujesz wyjścia z uzależnienia. Zapoznaj się z poniższym tekstem i skontaktuj się z nami, a postaramy się pomóc Ci w walce z uzależnieniem.

W dymie papierosowym znajdują się olbrzymie ilości toksycznych związków rakotwórczych. Osoby uzależnione, żyją znacznie krócej, borykają się z wieloma chorobami i często umierają w męczarniach. Nałogowe palenie powoduje raka płuc, jamy ustnej i krtani, poważne choroby serca, wrzody żołądka, miażdżycę i niepłodność.

O szkodliwości palenia słyszymy wszędzie, w mediach i szkołach. I choć wiedza ta jest bardzo powszechna, to młode pokolenia sięgają po papierosa. Po kilku latach palenia, zerwanie z nałogiem nie jest już takie proste. Poza uzależnieniem fizycznym, dochodzi do uzależnienia psychicznego.

Prowadzimy terapię antynikotynową przy wykorzystaniu aparatu BICOM. Sesje terapeutyczne, powodują wygaszenie głodu nikotynowego. Ponieważ jest to metoda pozwalająca walczyć z uzależnieniem fizycznym, to dalsze postępowanie pacjenta jest kluczowe dla sukcesu terapii. Przez kolejne dni, osoba poddana terapii musi zmierzyć się z uzależnieniem psychologicznym. To bardzo ważne, aby wyeliminować odruch sięgania po papierosa.

Po terapii pacjent dostaje wytyczne, w jaki sposób postępować przez kilka kolejnych dni. Ponieważ organizm wchodzi w fazę oczyszczania, niezbędne jest spożywanie dużej ilości wody.

Ilość sesji niezbędnych do pozbycia się nałogu zależna jest od samego pacjenta i jego podejścia do tematu. Osoby nastawione pozytywnie, chcące raz na zawsze pozbyć się nałogu cieszą się efektami po jednej sesji. Tylko w niektórych przypadkach niezbędne jest powtórzenie terapii.